این روزها شهرداری و شورای شهر ، طی عملی متهورانه و رستم گونه ( من آنم كه رستم بود پهلوان ) ، نام های جدیدی را بر میادین و خیابان های شهر می گذارند!!!!
(تغییر نام خیابان ابومسلم به خیابان مختار، میدان لاله به میدان معلم، بلوار کمربندی جنوب شهر به بلوار خلیج فارس، پارک حاشیه ای بلوار توحید شهر به بوستان سلامت و بلوار کشاورز به بلوار دانشجو )
با توجه به این درایت شهرداری و شورای شهر در انجام امور فرهنگی و توجه آن ها به نتیجه ی این اعمال و تأثیر آن بر مردم و اینكه تغییر نام می تواند همه ی مشكلات مردم ما اعم از دلار و سكه و گوشت و ... را حل كند ، بنده چند پیشنهاد برای این عزیزان دارم :

1- یك برنامه نویس كامپیوتری استخدام فرمایید . او برایتان یك بانك اطلاعاتی با بیش از ده هزار نام تهیه می كند . سپس جلوی همه ی اماكن یك تابلوی دیجیتالی نصب فرمایید . آن برنامه نویس برایتان یك برنامه ی انتخاب نام تصادفی از بانك اطلاعاتی می نویسد و آن برنامه را به تابلوهای دیجیتالی متصل می نماید . اینگونه در هر لحظه یك نام به آن میدان اطلاق می شود . مثلا یك لحظه 9 دی است ، لحظه ای دیگر 22بهمن ، لحظه ای 15خرداد ، لحظه ای 7تیر و .... .

2- بجای تابلوهای فعلی اماكن ، تابلوی وایت برد به همراه یك ماژیك اسنومن و یك تابلو پاك كن پدیده قرار دهید كه هر لحظه هر كس هر نامی كه دلش خواست بر آن بگذارد و البته قبلش نام قبلی را پاك كند .
نكته : ماژیك حتما باید اسنومن باشد . انتخابات شورای شهر نزدیك است ، اسپانسر پرانی نباید كرد.

3- نام های ركیك روزهای هفته را هم تغییر دهید .

4- نام های مستهجن ماه های سال را هم تغییر دهید .

5- كمی منطقی تر فكر كنید . بجای اینكه اول كار كنید بعد فكر ، اول فكر كنید ، بعد كار و در تغییر نام ها كمی به این بیندیشید كه تغییر دادن عادت مردم ( عادتی خالی از اشكال ) و تعیین تكلیف برای ولی نعمتانتان و آن هایی كه قرار است در انتخابات شورای شهر به شما رأی دهند ، قطعا مسبب نارضایتی خواهد شد . مثلا همین سال گذشته بود كه شهرداری با نصب تابلوهای جدید بر كوچه ها نام های جدید (نام شهدا) را بر انها گذارد حال انكه قبلا هم تابلو داشت با نام شهیدی دیگر و هر دو تابلو هم همزمان بود و حتی الان هم بعضا هست!
همچنین به خاطر داشته باشید كه در حاشیه های شهر و شهرك های اطراف میادین و اماكن بی نام زیادی وجود دارند . می توانید این نام های ارزنده ، مثل شهدای شیمیایی را بر آن ها بگذارید . به خاطر داشته باشید كه اگر كمی با مردم هر محله در تغییر نام ها مشورت كنید ، هم برای دنیای شما بهتر است ، هم برای آخرتتان . و البته به یاد بیاورید كه مردم هیچ گاه این تغییر نام های شما را به رسمیت نشناخته اند . هنوز فلكه زند ، فلكه زند است ، پست و تلگراف ، پست و تلگراف است ، هنوز فلكه طبس ، فلكه طبس است، نجارآباد،نجارآباد است و فلكه شهربانی، شهربانی است، فلكه شیرا ، فلكه شیرا است و .....و خیابان ابومسلم هم خیابان ابومسلم خواهد ماند

اگر قرار است تغییر نام پیدا كند بهتر نیست كمی هم از شخصیت های خودمانی استفاده كنیم. مثلا خیابان اسرار و  میدان حاج ملاهادی بجا استفاده شده اما چرا ابومسلم به مختار تغییر می كند چرا از شخصیت های خودمان استفاده نشود؟!

راستی آقای شهردار ، شما یا خانواده ی محترمتان وقتی می خواهید از تاكسی استفاده كنید ، صدا می زنید « میدان شهید بهشتی! یا 30هزار متری! » ؟؟؟؟؟؟

عبرت 1 : آیا این تغییر نام ها شما را به یاد فارسی گزینی های فرهنگستان نمی اندازد . ابتدا می گذارند یك نام خارجی در بین مردم جا باز كند ، سپس به زور سعی در تغییر آن دارند و همواره محكوم به شكست بوده و خواهند بود .

عبرت 2 : حتی بسیاری از نیروهای ارزشی نیز هنوز از نام های اصلی استفاده می كنند .

رفع هرگونه سؤ تفاهم : بنده حرفم این نیست كه نام های ارزنده ای را نظیر « شهدای شیمیایی » بر میادین سابق نگذاریم ، منتها این نام گذاری بر میادین جدید التأسیس كه مثلا در شهرك ها كم هم نیستند بگذاریم . قطعا با راه اندازی مسكن مهر همه ی میادین شهرك ها هم به اندازه ی میادین داخل شهر مهم خواهند شد .

چند پیشنهاد به شهرداری : حالا كه بلوار كشاورز می شود دانشجو و مبنا بر شایسته سالاری قرار گرفته است  به این موارد هم فكر كنید :

تغییر نام میدان  كارگر را به میدان كارمند
تغییر نام خیابان معلم به خیابان استاد دانشگاه 
تغییر نام  خیابان دانش اموز به خیابان دانشجو
تغییر نام میدانشهید فهمیده  به شهدای هسته ای
و تغییر نام میدان دروازه عراق به دروازه فلسطین!!!!!سبزورابدون سانسوز

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 تیر 1391    | توسط: زمانه باپدر    |    | نظرات()